English

Jetmil Sık Sorulan Sorular

Jetmil Sadakat Programı'nda, Atlasglobal ile yaptığınız her tarifeli uçuşunuz ve anlaşmalı firmalar ile yaptığınız her seyahatiniz ile jetmil kazanıyorsunuz ve kazandığınız her jetmil ücretsiz yada indirimli uçuş olarak size geri dönüyor.

jetmil'e nasıl üye olurum?

Ücretsiz jetmil üyeliğinizi başlatmak için jetmil Üyelik Formu'nu, Atlasglobal satış noktalarından temin edebilir veya www.atlasglb.com adresinde yer alan formu doldurabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 00 00 nolu çağrı merkezimiz aracılığı ile de üye olabilirsiniz. 2 yaşını doldurmuş tüm konuklarımız ücret ödemeden jetmil üyesi olabilirler. Üyelik formunun doldurulmasından sonra Jetmil kart bilgileriniz size sms ve e-mail ile ulaştırılacaktır.

Başvuru formunu doldururken...

Formu doldururken yazacağınız isim ve soyadı bilgilerinizin kimlik bilgilerinizle aynı ve Türkçe karakter olması gerekmektedir. Adres bilginizin ve telefon numaranızın boş bırakılmaması orijinal kartın size ulaşması için önemlidir.

Üyeliğimin başlaması...

Üyelik formuna kişisel bilgileriniz eksiksiz olarak girilmiş ise, belirtmiş olduğunuz cep telefonunuza kısa mesaj ile kullanıcı bilgileriniz gönderilecektir.

Jetmil kartımın üzerinde yer alan isim bilgisini düzeltmek ve/veya değiştirmek?

Üzerinde doğru isminizin yer aldığı kimlik (pasaport, nüfus cüzdanı, ehliyet gibi) fotokopinizi +90 212 573 30 36 numaralı faksımıza, veya jetmil@atlasglb.com e-mail adresimize göndermeniz gerekmektedir.

Adresimin/bilgilerimin güncellenmesi?

Sitemizde yeralan jetmil Bilgilerim menüsünden; kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak bilgilerinize ulaşabilir, güncelleyebilirsiniz.

jetmil kart şifremi nasıl değiştirebilirim?

Kartınızın şifresini değiştirebilmek için cep telefonunuzun mesaj bölümüne büyük harflerle SIFRE bosluk kart numaranızı yazıp boşluk bırakıp kullanmak istediğiniz yeni şifrenizi yazarak 3387 ye gönderdiğinizde şifreniz değişmiş olacaktır.

Rezervasyonumu nerelerden yaptırabilirim?

Uçak biletlerinizi, Türkiye geneline yayılmış Atlasglobal satış noktalarından, internet üzerinden www.atlasglb.com / www.jetmil.com adreslerinde ve 0850 222 00 00 bilgi ve rezervasyon hattını 7 gün 24 saat arayarak alabilirsiniz.

Nasıl jetmil kazanırım?

Atlasglobal ile yaptığınız tarifeli uçuşlarınızdan ve anlaşmalı firmalar ile yapacağınız tüm seyahat harcamalarınızdan jetmil kazanabilirsiniz.

Uçuşlarımın hesabıma işlenmesi?

jetmil numaranızı rezervasyon anında işletirseniz, jetmil fırsatlarından daha hızlı yararlanabilirsiniz. Uçuş rezervasyonlarınız sırasında yada uçağa binmeden önce check-in kontuarında jetmil üyeliğinizi mutlaka belirtin. Böylelikle kazandığınız jetmil seyahatinizi gerçekleştiginiz tarih itibariyle 24 saat içerisinde sistemimiz tarafından otomatik olarak hesabınıza aktarılacaktır.

Hesabımda görünmeyen seyahatlerim?

Üyelik hesabınızda görünmeyen geriye dönük seyahatlerinizi 12 ay içerisinde, 0850 222 00 00 nolu çağrı merkezimizden ve www.jetmil.com internet adresimizden, uçuş no, uçuş tarihi, uçuş sınıfı, parkur ve bilet numarasını belirterek tamamlayabilirsiniz. Sorgulamadan sonra, eksik jetmil'iniz 24 saat içerisinde hesabınıza ilave edilecektir.

Üyelik öncesi uçuşlarımın hesabıma işlenmesi?

jetmil üyeliğinizden önce yaptığınız uçuşlardan jetmil kazanmanız mümkün olamayacaktır.

Kazandığım jetmil ne zamana kadar geçerlidir?

Kazanmış olduğunuz jetmil'iniz, kazandığınız tarihten itibaren 2 . takvim yılının sonuna kadar geçerlidir.

Hesabımda biriken jetmil'i nasıl görüntüleyebilirim?

Sitemizde yer alan jetmil Bilgilerim menüsünden; kullanıcı adınız ve şifreniz ile jetmil'inizi kontrol edebilirsiniz.

jetmil tarifesine nasıl ulaşabilirim?

jetmil tarifesini www.atlasglb.com adresinden, www.jetmil.com adresinden, çağrı merkezimizden ve acentalarımızdan öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz biletimi nerden alabilirim?

jetmil tarifemizde belirtilen jetmil tutarlarına eriştiğinizde ücretsiz biletinizi 0850 222 00 00'den alabilirsiniz.

Nasıl elite üye olabilirim?

Üyelik tarihiniz dikkate alınarak bulunduğumuz tarihten geriye dönük Atlasglobal'le son 12 ayda 35 uçuş gerçekleştirmeniz halinde, Elite üyeliğiniz otomatik olarak başlar. Jetmil Elite üyeliğini korumak için, Elite kart hak edilen tarihten itibaren 12 ayda 20 uçuş gerçekleştirilmeniz gerekmektedir. Erbil ve Süleymaniye uçuşlarından kazanılan miller Elite kart alınmasında etken olmayıp ödül bilet alımı için olan toplam mili etkileyecektir.

Elite üyelik avantajlarım?

a) Atlasglobal uçuşlarında yer bulamadığınızda uçuştan en geç 24 saat öncesine kadar yedek rezervasyon numaranız ile elite hatta başvurmanız halinde görevlimiz yer bulmak için elinden geleni yapacaktır.
b) Rezerevasyon sırasında jetmil kart numaranızı belirttiğiniz taktirde ön koltuklarda oturacaksınız.
c) Bagajlarını geç verip ilk alabilir
d) Bagajlarında ilave 10 kg taşıyabilirler

jetmil sorularım için?

jetmil@atlasglb.com adresine e-mail gönderebilir ya da 0850 222 00 00'den jetmil'i tuşlayabilirsiniz.

Ödül biletimi nereden alabilirim?

Ödül bileti 0850 222 00 00 nolu Atlasglobal çağrı merkezinden ya da www.atlasglb.com, www.jetmil.com web adreslerinden alabilirsiniz.

Ödül bilet kuralları nelerdir?

Ödeme yaptıktan sonra seyahatiniz kesinleşmiş olarak kabul edilecek olup daha sonra rezervasyon kaydınızda ve uçak biletinizde yapacağınız iptal ve değişiklikler aşağıdaki kurallar doğrultusunda işlem görecektir.
Yapılan rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz.
Yolcu rezervasyon kaydındaki uçuşu gerçekleştirmediği takdirde ücret ve/veya jetmil/mil puan iadesi yapılmaz.
Bilet iptali değişiklik ve iadeler:Uçağın tarifeli kalkış saatine 12 saatten daha az süre kaldığı takdirde rezervasyon değişikliklerde ilgili her sefer için 30 TL ilave bedel yolcudan tahsil edilir.12 saat kalana kadar ilave ödeme alınmaz. Tarifeli kalkış saatinden itibaren rezervasyon değişikliği iptal ve iade kabul edilmez.
Açık tarihli biletler ile rezervasyon değişikliği yaptırılan biletler, işlemin yapılacağı tarihte esas olan uçuş günü/sınıfı tarifesi üzerinden ücretlendirilecektir.Buna göre ilk seferde ödenen ücret ile uçuşun gerçekleşeceği güne ait ücret arasında fark bulunuyorsa, yolcu bu farkı jetmil ile ödemekle mükelleftir.
Ücret iadesi: jetmil ve/veya mil puan ile alınan biletlerde hiçbir şart altında jetmil,mil puan veya nakit iadesi yapılamaz.
Jetmil ve/veya Mil Puan ile alınan biletlerde hiçbir şart altında Jetmil, Milpuan veya nakit iadesi yapılamaz.

Online check-in kuralları nelerdir?

www.atlasglb.com' dan bilet alan herkes online check-in imkanından faydalanabilir.
Ayrıca jetmil yolcuları rezervasyon esnasında kart numaralarını işletmişlerse, rezervasyonun nereden yapıldığına bakılmaksızın online check-in işlemi yapabilir.
Check-in hizmetinden yukarıdaki kurallara uyan yolcular ile birlikte, aynı PNR' da yer alan diğer yolcular da faydalanabilir.
Online check-in İstanbul - Antalya - İzmir - Adana - Bodrum - Lefkoşa(Ercan) çıkışlı tüm uçuşlarda yapılabilmektedir.
Online check-in uçağın kalkışından 36 saat öncesinden başlayarak, uçuşa 90 dakika kalıncaya kadar devam etmektedir.

Return check-in kuralları nelerdir?

Return check-in hizmetinde sadece rezervasyon sırasında jetmil kart numarasını bildiren jetmil üyeleri yararlanabilir.
Return check-in hizmeti İstanbul İzmir ve Antalya karşılıklı uçuşlarında yapılabilmektedir.
Return check-in hizmetinden bagajsız yolcularımız yararlanabilmektedir.
Return check-in aynı takvim günü içinde gerçekleşecek olan gidiş-dönüş uçuşlar için geçerlidir.
0850 222 00 00 0850 222 00 00Blog