En Uygun Yurt İçi ve Yurt Dışı Uçak Biletleri | Atlasglobal Havayolları
Giriş Yap
TR

Duyurular

Atlasglobal Hava Yolları Yeni Kabin Üniformasıyla Bir İlke İmza Atıyor!

Kurulduğu günden bu yana havayolu sektörüne yenilikler kazandırma vizyonuyla hareket eden Atlasglobal Hava Yolları’nın heyecanla beklenen yeni kabin üniforması özel bir geceyle tanıtıldı. Hava yolu sektörüne örnek teşkil eden bir projeyle hayata geçirilen yeni kabin üniforması, 25 Nisan Perşembe Hyatt Centric, Levent’te gerçekleşen bir davetle tanıtıldı. Davetin yüzü Best Model of The World Birincisi Imani Casablanca olurken, yeni kabin üniforması Atlasglobal hosteslerinin ve Iman Casablaca’nın boy gösterdiği bir defileyle sunuldu. Ünlülerin yoğun ilgi gösterdiği davete Erkan Özerman, Neslihan Yargıcı, Yasemin Özilhan, Aslı Şen, Pınar Hotiç, Merve Toy da dâhil çok sayıda isim katıldı.

Dünyanın en saygın bağımsız havacılık araştırma şirketi Skytrax’in “4 Yıldızlı Havayolu” ödülünü alan Atlasglobal, Türkiye’nin tek 4 yıldızlı havayolu şirketi olma sorumluluğu ile her daim kalitesini en üst noktalara taşımak için çalışıyor. Yeni kabin üniforması için geleneksel yöntemlerin ötesinde bir yol izleyerek büyük bir proje başlatan Atlasglobal, #HackOurStyle sloganıyla Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü öğrencileri arasında iki gün boyunca süren bir tasarım hackathon’u düzenledi. Tüm dünyada havayolu şirketleri üniformalarını geleneksel yöntemler, ünlü modacılar ve tasarımcılarla belirlerken Atlasglobal Hava Yolları ise standartları yıkan yepyeni bir yönteme başvurdu. Atlasglobal Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, gençlere destek veren bu özel projeyle ilgili olarak şöyle konuştu: “Bu projede amacımız Türkiye’nin yerli ve milli hava yolu olarak Türk gençlerine duyduğumuz güveni göstermek ve fırsat verilince onların neler başarabileceğini kanıtlamaktı. Gençlerimizin ülkemizin değerlerine sahip çıkması için onları teşvik etmek, cesaretlendirmek istedik.

Biz, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımız ve yeniliklere gösterdiğimiz özen neticesinde kabin üniformalarımızı ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan üniversite öğrencilerimizin tasarlaması için bir proje başlattık. Yoğun hackathon dönemi sonunda birinci olan tasarımcımızla düzenli aralıklarla bir araya gelen ekiplerimiz, üniformanın üretime geçebilmesi için en ufak detaya varıncaya kadar büyük bir titizlikle çalıştı. Geldiğimiz noktada görüyorum ki doğru stratejilerle, yatırımlarla ve hepsinden önemlisi büyük bir inançla yürüdüğünüz yolun sonunda mutlak başarıyı elde ediyorsunuz.’’

Projenin yaratıcılarından Ticari Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Arşan ise heyecanlı ve yoğun proje dönemini şu sözlerle anlattı: “Hem hava yolu hem de tekstil sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyan tasarım hackathon’u sürecinde Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü öğrencileri büyük bir heyecanla tasarımlarını hayata geçirmek için çalıştı. Hugo Boss Tekstil Sanayi üretim tesislerinde 48 saat süren hackathon sonucunda farklı uzmanlık alanlarına sahip profesyonellerden oluşan jürimizin değerlendirmesiyle birinci olan Yaren Eren isimli genç tasarımcıya ait olan tasarım, yeni kabin üniformamız olarak belirlendi. Atlasglobal  olarak bu proje ile gençlerin önünü açmanın ve dünya çapında bir ilki gerçekleştirmenin büyük mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.”