Giriş Yap
TR

Atlasmiles Kural ve Koşulları

Üyelik

 Üye Olabilecekler

Atlasmiles üyeliği, 2 yaşını doldurmuş ve 3 yaşından gün almış özel gerçek kişilere açıktır.
 
Üyelik Başlangıcı

Atlasmiles üyesi olmak isteyen konuklarımız, üyelik formunu eksiksiz doldurarak, Atlasglobal satış ve istasyon ofislerimize, acentelerimize teslim edebilir ve www.atlasglb.com internet adreslerimizde yer alan üyelik formunu doldurarak üyeliklerini başlatabilirler. Konuklarımız başvuru formunu doldurmakla, ıslak imza aranmaksızın, Atlasmiles kurallarını anlamış ve kabul etmiş olacaktır.
 
Bank’O Atlas kredi kartı sahipleri Atlasmiles programına ilişkin kural ve koşulları kabul etmiş sayılır.
 

Başvuru Bireyselliği

Üyelerimizin kendi adlarına birden fazla başvuruda bulunmaları halinde; ilk üyelik esas kabul edilerek kazandıkları toplam miller bu hesaba aktarılacaktır.
 
Başvuru Onayı
Atlasmiles Sadakat Programı üyeliği; Atlasmiles kart numarasının, kullanıcı adının ve şifrenin SMS'le üyeye ulaşmasından sonra aktif olacaktır.
 
Atlasmiles Hesabı
Atlasmiles Sadakat Programı dahilinde her üyenin bir Atlasmiles hesabı olacaktır ve üyelerimizin Atlasmiles kartlarıyla yapacakları seyahatlerden kazanacakları Atlasmiles bu hesapta birikecektir. Atlasmiles hesabı bir başkasına devredilemez; ancak Atlasmiles hesabında bulunan miller, üyenin yazılı talebiyle bir başkası için kullanılabilir.
 
 
 
Program Üyeliğinin Sona Ermesi

•    Üyenin, atlasglb.com  internet adreslerinde belirtilen kurallara uymaması ve kanuna aykırı şekilde faydalanması,
•    Üyenin yanlış bilgi vermesi,
•    Uçuş esnasında görevli personelin talimatlarına aykırı davranılması,
•    Üyeliğin aktif olmasından itibaren 2 yıl içinde mil kazanılmaması halinde, Atlasglobal bildirimsiz sözleşmeyi feshetme hakkına haizdir. Sözleşmenin feshi halinde Atlasglobal üyelere karşı sorumlu olmayacaktır. Atlasmiles Sadakat Programı, üyeleriyle arasındaki anlaşmayı feshetme hakkını saklı tutar.
•    Üyenin vefatı halinde; veraset ilamı, ölüm ilanı ve mirasçıların dilekçeleri ile başvurular yapılarak Atlasmiles üyelik iptali talep edilmelidir.
Ayrıca, Atlasmiles Sadakat Programı'nın askıya alınması, yürürlükten kalkması ve/veya üyelerin belirtilen koşullara uymaması halinde Atlasmiles üyelikleri son bulur. Atlasmiles üyeleri bu nedenle Atlasglobal'den herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunamazlar. Atlasmiles üyeleri arzu ettikleri takdirde atlasmiles@atlasglb.com e-posta adresine talepte bulunarak Atlasmiles Sadakat Programı'ndan ayrılabilirler.
 
 
Üyeliğin Sona Ermesi Halinde Millerin Geçerliliği

Süresinde kullanılmamış ve ödül kullanımı için yeterli bulunmayan miller iptal edilir. Üye, bu konuda herhangi bir hak iddia edemez. Atlasmiles, Sadakat Programı'nda; üyeliği haklı sebeple feshedilen üyenin kazanılmış millerini kullanma hakkı, üyeliğin sona erdiği ve/veya fesih tarihinde iptal olur.
 
 
Atlasmiles Program Bilgilerinin Geçerliliği
 
Bu kurallar çerçevesinde Atlasglobal;
 
•    Üyelik bilgilerinin idaresinden,
•    Kazanılan millerin hesaplanmasından,
•    Ödül bilgilerinin hazırlanmasından,
•    Ödüllerin verilmesinden sorumludur.
 
Kişisel Güvenlik Şifresi

Üyenin atlasglb.com internet adreslerinden işlemlerini gerçekleştirirken kullanacağı, kullanıcı adı ve şifresi, kişiye özel tanımlanmaktadır. Doğru şifre ve kullanıcı adıyla yapılan işlemler üye tarafından yapılmış sayılır ve mil bilgilerinin korunması ve saklanması üyenin sorumluluğu altındadır.
 
 
 

Atlasmiles Üyelik Kartı

Atlasmiles Kart Gönderimi

Atlasmiles kart gönderimi yapılmamaktadır, dileyen üyelerimiz atlasmiles.com adresinden kartlarını yazdırabilirler.
 
Atlasmiles Kişiselliği

Atlasmiles üyeliği kişiye özeldir, devredilemez.
 
Kartın Kaybolması

Üyelerimizin Atlasmiles kartlarının kaybolduğunu ve/veya hasar gördüğünü bildirmesi halinde yeni kartları, bildirimden itibaren 1 ay içinde belirtmiş oldukları adreslerine gönderilecektir. Kayıp ve hasarlı kartların bildirimi üyeye ait olup, doğacak olan problemlerden Atlasglobal herhangi bir sorumluluk almaz.
 
 

Miller

Mil Hesaplanması

Atlasmiles Sadakat Programı'nın hesaplama birimi mildir. Atlasglobal mil değerini günün değişen koşullarına göre değiştirebilir. Atlasglobal, makul bir süre öncesinden bildirmek şartıyla mil hesaplamalarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 
Mil Kazanılması
 
A) Atlasmiles üyeliğinin aktif olmasından sonra, gerçekleşen seyahatlerden mil kazanılır.

 B) Atlasmiles üyeleri,


•    ödemesi alınmış rezervasyonlardan uçuş sınıfına göre,
•    sadece kendi seyahatlerinden,
•    ücret iadesi almadıkları seyahat harcamalarından mil kazanırlar.
Ayrıca, Atlasmiles üyeleri anlaşmalı otellerde konaklamaları halinde mil kazanabilirler. Konaklama gününe göre bu değer değişkenlik gösterir.
 
C) Atlasglobal, Atlasmiles Sadakat Programı'na dahil olan üçüncü kuruluşlarla olan işbirliğini istediği zaman tamamen veya kısmen değiştirme ya da yürürlükten kaldırma hakkını saklı tutar. mil karşılığı olan diğer şirket hizmetlerinin talep edilmesi halinde, Atlasglobal bu kuruluşların hizmetlerinden sorumlu değildir.
 
D) İtirazlar ve incelenmesi: Atlasglobal, üyenin programa katılımı ve/veya çıkartılması, Mil bakiyesi gibi konularda itirazların değerlendirilmesinde tek yetkilidir. Üyenin Atlasmiles'a hak kazanıp kazanmadığı, Atlasmiles üye hesabında yer alıp almaması, kaydedilen millerin iptaline veya millerin kaydedilmesine engel olma haklarını kendinde saklı tutar.
 
Üye, Atlasmiles koşullarına uygun olmayan veya durumu daha sonra değişen kaydedilmiş milini harcayarak ödül kullanmış ise, Atlasglobal, üyenin hesabını borçlandırmak veya zararının giderimi için yasal yollara başvurabilir.
 
 
Millerin Üyelik Hesabına İşlenmesi

Kazanılan Millerin üyelik hesabına otomatik olarak işlenmesi rezervasyon sırasında Atlasmiles kart numarasının üye tarafından söylenmesi veya check-in esnasında Atlasmiles kart numarasının belirtilmesiyle mümkündür. Uçuştan 24 saat sonra üyelik hesabına otomatik olarak Mil'ler işlenmiş olacaktır.
 
Uçuştan sonra üyelik hesabında görünmeyen uçuşların hesaba işlenebilmesi için, uçuş bilgileriyle birlikte üyenin www.atlasmiles.com adresine ya da 0850 222 00 00 (yurtdışı için +90 850 222 00 00)numaralı çağrı merkezimize başvurması halinde, üye talebinden 24 saat sonra uçuşlar üyelik hesabına işlenmektedir.
 
Üyelik tarihinden önce olmamak kaydıyla, geriye dönük son 12 ay dikkate alınarak eksik olan uçuşlar talep edilebilir.
 
 
Millerin Geçerlilik Süresi

Kazanılan millerin geçerlilik süresi 2 yıldır. 2. takvim yılı sonunda kullanılmayan miller geçerliliğini yitirir. Bu konuda üye herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunmayacağını kabul ve beyan eder.
 
 
Mil Kazandırmayan Uçuşlar

 
•    Mil ile alınan ödül biletlerden ve hizmetlerden,
•    Ücret ödenmeksizin yapılan uçuşlardan,
•    Charter uçuşlarından,
•    Üyelik öncesi gerçekleşen uçuşlardan mil kazanılmaz.
Ayrıca, Atlasglobal bazı uçuş ve uçuş sınıflarının program dışında tutulması hakkını haizdir.
 
 
Atlasmiles Hesap Özeti Gönderimi

Üyelerin mil bakiyeleriyle diğer ek bilgileri içeren mil hesap özeti, her ay elektronik ortamda üyelerin bildirmiş oldukları e-posta adreslerine gönderilir. Gönderim tüm üyelere gerçekleştirilmektedir.
 
 

Ödüller

Atlasmiles Tarifesi
 
Ücretsiz uçak bileti için gerekli olan mil miktarları;
 
A) www.atlasglb.com ve www.atlasmiles.com internet adreslerinde yer alan mil tarifesinden,
 
B) İlgili internet adreslerinde ilan edilen Atlasglobal acentelerinden,
 
C) 0850 222 00 00 (yurtdışı için +90 850 222 00 00)no'lu çağrı merkezinden takip/talep edilebilir.
Atlasglobal, makul bir süre öncesinden bildirmek kaydıyla bu tablolarda değişiklik yapabilir.
 
Kazanılan Mil ile Bilet Alımı

Üyeler kendileri için ödül bilet talep edebildikleri gibi, istediği herhangi bir kişi için de talepte bulunabilirler. Üyelerin hesaplarında günün koşullarına göre belirlenmiş ödül kullanımı için gerekli olan mil değeri mevcut olmalıdır.
 
Üyelerimizin, ödül biletleriyle rezervasyon işlemlerini;
 
a) www.atlasglb.com ve www.atlasmiles.com internet adreslerinden,
 
b) 0850 222 00 00 (yurtdışı için +90 850 222 00 00)no'lu çağrı merkezinden yaptırmaları gerekmektedir.
Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz. Yolcu, rezervasyon kaydındaki uçuşu gerçekleştirmediği takdirde ücret ve/veya mil puan iadesi yapılmaz.
 
Ödül bilet alımı için gerekli olan belgeler:

a) Üyelerimizin, kendileri için ödül bilet taleplerinde; Atlasmiles üyelik numarasını belirterek nüfus cüzdanı suretiyle 0850 222 00 00 no'lu çağrı merkezimize başvurmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden yapılacak başvurularda ise üyenin kullanıcı adı ve şifresi yeterli olup, işlemden üye sorumludur.
 
b) Üyelerimiz, kazandıkları milleriyle bir başkasına ücretsiz bilet almak istediklerinde; ücretsiz Bilet Talep Formu'nu doldurarak, nüfus cüzdanı suretiyle birlikte seyahat danışmanına iletmeleri gerekmektedir.
İnternet üzerinden yapılacak başvurularda ise üyenin kullanıcı adı ve şifresi yeterli olup; işlemden, talepte bulunan üye sorumludur.
 
 
Ödül bilet uygulama koşulları
 
a)    Rezervasyon değişikliği
•    İç hat ve Ercan’da uçağın tarifeli kalkış saatinden 12 saat kalana kadar 50 TL ve dış hatlarda uçağın tarifeli kalkış saatinden 24 saat kalana kadar 30 USD karşılığında değişiklik yapılmaktadır.
•    İç hat ve Ercan’da uçağın tarifeli kalkış saatinden 12 saat, dış hatlarda uçağın tarifeli kalkış saatinden 24 saat itibariyle değişikliğe izin verilmeyecektir.
•    Ödül biletlerde açığa alma işlemi yapılamaz.
•    Ödül biletler iç hat uçuşlarda iade veya iptal edilemez.
•    Parkur değişiklikliği yapılamaz.
•    Rezervasyon değişiklik talebi yapılan ödül biletlerdeki mil değeri, işlemin yapılacağı tarih esas olan Atlasmiles mil tarifesi üzerinden hesaplanacaktır.

 

 

İç Hat / Ercan

Dış Hat

Değişiklik

İade

Değişiklik

İade

Kalkışa 12 Saat Kalana Kadar
50 TRY

Bilet düzenlendiği andan itibaren, iptale müsaade edilmemektedir.

Kalkışa 24 Saat Kalana Kadar
30 USD

Kalkışa 24 Saat Kalana Kadar
50 USD

Kalkışa 12 Saatten az kala
Değişikliğe Müsaade edilmez.

Kalkışa 24 Saatten az kala
İptal ve Değişikliğe Müsaade edilmez.

 

b)    Ödül bilet iade
 
       İç Hatlar ve Ercan:
 
•    Ödül bilet iade işlemi iç hat ve Ercan uçuşlarında uygulanmamaktadır.
       Dış Hatlar:
•    Ödül biletin iade olabilmesi için biletin hiçbir kuponunun kullanılmamış olması gerekmektedir.
•    Mil puanları ile alınan dış hat ödül biletler tarifeli uçağın kalkış saatinden 24 saat kalana kadar 50 USD karşılığında iade edilmektedir.
•    Millerin tamamı üyemizin hesabına iade edilecektir.
•    Herhangi bir kuponu kullanılmış biletlerin iadesi yapılmamaktadır.
 
c)    No-Show (Uçuşa gelmeme)
 
       İç Hatlar ve Ercan:
•    No-Show kuralı uygulanmamaktadır.
       Dış Hatlar:
•    No-Show durumunda dış hatlarda 50 USD karşılığında isteği bağlı olarak rezervasyon değişikliği ya da mil iadesi yapılmaktadır. 
 
d)    Ödül Biletlerin Geçerliliği
•    Ödül biletler düzenlendiği tarih itibariyle 12 ay geçerlidir. 
•    12 ay sonunda kullanılmayan ödül biletler geçerliliğini yitirir.
 
e)    Bagaj Hakkı
•    Ücretli bilet bagaj kuralları geçerlidir.
•    Yolcularımızın kart tiplerine göre ekstra bagaj hakları bulunmaktadır.
 
Genel Taşıma Şartı Geçerliliği

Mille ödül bilet alan üye, diğer yolcular gibi "Taşıma Genel Şartları" çerçevesinde (bagaj, pet-in cabin, pasaport vs.) sorumluluklarını yerine getirmekle yükümlüdür.
 

Atlasmiles Kart Özellikleri ve Avantajları

Platinum Üyelik Koşulları

Üyelerimizin üyelik tarihi dikkate alınarak bulunduğumuz tarihten geriye dönük Atlasglobal'le son 12 ayda 50.000 Mil ya da 50 Sector dış hat uçuş gerçekleştirmeleri halinde,Platinum üyelikleri otomatik olarak başlar. 
 
Geçerlilik süresi 2 yıldır.
 
Atlasmiles Platinum üyeliğini korumak için, Platinum kart hak edilen tarihten itibaren 1. Yıl sonunda 25.000 Mil ve 2. Yıl sonunda toplamda 35.000 Mil değerinde uçuş gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 
 
Platinum Üyelik Avantajları

Platinum üyelerimiz ve birlikte seyahat edecekleri bir misafiri; 
•    Dış hat uçuşlarında lounge (özel yolcu salonu) ayrıcalığından yararlanabilme,
•    Havalimanında pasaport sıralarında vakit kaybetmeden fast track (hızlı geçiş) sistemiyle geçiş hakkı,
•    Özel Elite bankosunda sıra beklemeden check in ayrıcalığı uygulamasından faydalanabileceklerdir.
Platinum üyelerimiz;
•    Yedek rezervasyondan gerçek rezervasyona geçişte öncelik hakkı tanınması,
•    Rezervasyon esnasında Platinum kart numarasının belirtilmesi halinde uçakta ön koltuklarda (economy plus sınıfı) seyahat imkanı,
•    Özel Bagaj etiketi sayesinde bagajların varış istasyonunda en önce alınma avantajı,
•    +15 kg uçulan sınıfa ilave ek bagaj hakkı,
•    Platinum üyelik hesaplarında yeterli mil bulunması durumunda, Platinum üyenin kendisi veya sevdikleri için mil harcayarak economy plus sınıfı uçuşlarını business class'a dönüştürebilme ayrıcalığı (Mil ile Upgrade işlemi),
•    Platinum üyelerimizin yalnızca kendi uçuşları için havalimanında uçuşa 60 dakika kala ücret ödeyerek, economy plus sınıfı uçuşlarını business class'a dönüştürebilme imkanı(havalimanında ücret ödeyerek Upgrade işlemi),
•    0850 222 99 99 no' lu Elite hat ile özel hizmet ayrıcalığı,
•    Uçağa biniş işlemlerinde business sınıf yolcularla öncelikli biniş hakkı,
•    Business sınıf uçuşlarda ekstra mil kazanım hakkı (%150 ye kadar), 
•    Yılda 2 kez olmak üzere ücretsiz ve millerinizi harcamadan business sınıf upgrade hakkı,
•    Platinum kart üyemizin dilediği takdirde aile bireylerine aynı hesapta mil toplama ve kullanabilme olanağı tanınması,
•    Program ortağı firmalarımızdan yapacağınız işlemlerde ekstra indirimler kazanılması
•    Ekstra Mil satın alınabilmesi, Min 1.000 mil Max 50.000 Mil’e kadar satın alabilmesi her 1.000 Mil için 25 € (KDV dahil) alınabilmesi,
•    Kart statülerini korumak için Platinum üyelerimize 10.000 Mil e kadar satın alma hakkı tanınması, Statü mil satış bedeli 1.000 Mil için 30 € (KDV dahil),
•    Süresi bitiminde geçerliliğini yitirecek olan millerinizin her 1.000 Mil için 10 € (KDV dahil), 1.000 mil sonrası her 1 mil için 0.01 € (KDV dahil), karşılığında süresinin uzatılabilmesi,
•    Geçerliliğini yitirmiş olan millerinizin her 1.000 Mil için 10  € (KDV dahil), 1.000 mil sonrası her 1 mil için 0.01 € (KDV dahil), karşılığında  geri kazanılması,
•    Millerinizin dilediğiniz kişilere her 1.000 Mil için 10  € (KDV dahil) karşılığında  transfer edilebilmesi, 
•    Statü mile ihtiyaç duyduğunuzda millerinizin 1/5 oranında statü mile çevirme hakkı.
 
Gold Üyelik Koşulları

Üyelerimizin üyelik tarihi dikkate alınarak bulunduğumuz tarihten geriye dönük AtlasGlobal'le son 12 ayda 30.000 Mil ya da 35 Sector dış hat uçuş gerçekleştirmeleri halinde, Gold üyelikleri otomatik olarak başlar. 
 
Geçerlilik süresi 2 yıldır.
 
Atlasmiles Gold üyeliğini korumak için, Gold kart hak edilen tarihten itibaren 1. Yıl sonunda 15.000 Mil ve 2. Yıl sonunda toplamda 25.000 Mil değerinde uçuş gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 
 
Gold Üyelik Avantajları

•    Gold kart yolcularımıza yedek rezervasyondan gerçek rezervasyona geçişte öncelik hakkı tanınması,
•    Özel Elite bankosunda sıra beklemeden check in ayrıcalığı uygulaması,
•    Rezervasyon esnasında Gold kart numarasının belirtilmesi halinde uçakta ön koltuklarda (economy plus sınıfı) seyahat imkanı,
•    Özel Bagaj etiketi sayesinde bagajların varış istasyonunda en önce alınma avantajı,
•    +10 kg uçulan sınıfa ilave ek bagaj hakkı,
•    Gold üyelik hesaplarında yeterli mil bulunması durumunda, Gold üyenin kendisi veya sevdikleri için mil harcayarak economy plus sınıfı uçuşlarını business class'a dönüştürebilme ayrıcalığı (Mil ile Upgrade işlemi),
•    Gold üyelerimizin yalnızca kendi uçuşları için havalimanında uçuşa 60 dakika kala ücret ödeyerek,economy plus sınıfı uçuşlarını business class'a dönüştürebilme imkanı(havalimanında ücret ödeyerek Upgrade işlemi),
•    0850 222 99 99 no' lu Elite hat ile özel hizmet ayrıcalığı,
•    Uçağa biniş işlemlerinde business sınıf yolcularla öncelikli biniş hakkı,
•    Business sınıf uçuşlarda ekstra mil kazanım hakkı (%150 ye kadar), 
•    Gold kart üyemizin dilediği takdirde aile bireylerine aynı hesapta mil toplama ve kullanabilme olanağı tanınması,
•    Program ortağı firmalarımızdan yapacağınız işlemlerde ekstra indirimler kazanılması
•    Ekstra Mil satın alınabilmesi, Min 1.000 mil Max 50.000 Mil’e kadar satın alabilmesi her 1.000 Mil için 25 € (KDV dahil) alınabilmesi,
•    Kart statülerini korumak için Gold üyelerimize 10.000 Mil e kadar satın alma hakkı tanınması, Statü mil satış bedeli 1.000 Mil için 30 € (KDV dahil),
•    Süresi bitiminde geçerliliğini yitirecek olan millerinizin her 1.000 Mil için 10  € (KDV dahil), 1.000 mil sonrası her 1 mil için 0.01 € (KDV dahil), karşılığında süresinin uzatılabilmesi,
•    Geçerliliğini yitirmiş olan millerinizin her 1.000 Mil için 10  € (KDV dahil),1.000 mil sonrası her 1 mil için 0.01 € (KDV dahil), karşılığında  geri kazanılması,
•    Millerinizin dilediğiniz kişilere her 1.000 Mil için 10  €(KDV dahil) karşılığında  transfer edilebilmesi, 
•    Statü mile ihtiyaç duyduğunuzda millerinizin 1/5 oranında statü mile çevirme hakkı.
 

Silver Üyelik Koşulları

Üyelerimizin üyelik tarihi dikkate alınarak bulunduğumuz tarihten geriye dönük AtlasGlobal'le son 12 ayda 20.000 Mil ya da 15 Sector dış hat uçuş gerçekleştirmeleri halinde, Silver üyelikleri otomatik olarak başlar. 
 
Geçerlilik süresi 2 yıldır.
 
Atlasmiles Silver üyeliğini korumak için, Silver kart hak edilen tarihten itibaren 1. Yıl sonunda 10.000 Mil ve 2. Yıl sonunda toplamda 15.000 Mil değerinde uçuş gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 
 
Silver Üyelik Avantajları

•    Silver kart yolcularımıza yedek rezervasyondan gerçek rezervasyona geçişte öncelik hakkı tanınması,
•    +5 kg uçulan sınıfa ilave ek bagaj hakkı,
•    Silver üyelik hesaplarında yeterli mil bulunması durumunda, Silver üyenin kendisi veya sevdikleri için mil harcayarak economy plus sınıfı uçuşlarını business class'a dönüştürebilme ayrıcalığı (Mil ile Upgrade işlemi),
•    Silver üyelerimizin yalnızca kendi uçuşları için havalimanında uçuşa 60 dakika kala ücret ödeyerek, economy plus sınıfı uçuşlarını business class'a dönüştürebilme imkanı(havalimanında ücret ödeyerek Upgrade işlemi),
•    Uçağa biniş işlemlerinde business sınıf yolcularla öncelikli biniş hakkı,
•    Business sınıf uçuşlarda ekstra mil kazanım hakkı (%150 ye kadar), 
•    Silver kart üyemizin dilediği takdirde aile bireylerine aynı hesapta mil toplama ve kullanabilme olanağı tanınması,
•    Program ortağı firmalarımızdan yapacağınız işlemlerde ekstra indirimler kazanılması
•    Ekstra Mil satın alınabilmesi, Min 1.000 mil Max 50.000 Mil’e kadar satın alabilmesi her 1.000 Mil için 25 € (KDV dahil) alınabilmesi,
•    Kart statülerini korumak için Gold üyelerimize 10.000 Mil e kadar satın alma hakkı tanınması, Statü mil satış bedeli 1.000 Mil için 30 € (KDV dahil),
•    Süresi bitiminde geçerliliğini yitirecek olan millerinizin her 1.000 Mil için 10  € (KDV dahil), 1.000 mil sonrası her 1 mil için 0.01 € (KDV dahil), karşılığında süresinin uzatılabilmesi,
•    Geçerliliğini yitirmiş olan millerinizin her 1.000 Mil için 10  € (KDV dahil), 1.000 mil sonrası her 1 mil için 0.01 € (KDV dahil), karşılığında  geri kazanılması,
•    Millerinizin dilediğiniz kişilere her 1.000 Mil için 10  € (KDV dahil) karşılığında  transfer edilebilmesi, 
•    Statü mile ihtiyaç duyduğunuzda millerinizin 1/5 oranında statü mile çevirme hakkı.
 
 

Upgrade (Uçuş Sınıfını Yükseltme)

Mil harcayarak uçuş sınıfı yükseltme işlemi:

 

UPGRADE

 

Yurtiçi

 

Bölge 1

 

Bölge 2

 

Bölge 3

 

Bölge 4  

 

Türkiye Çıkışlı/Varışlı

 

2019 Kış Tarifesi(tüm kart tipleri için)

 

6.000 Mil

 

9.500 Mil

 

13.000 Mil

 

15.000 Mil

 

20.000 Mil

 

2019 Yaz Tarifesi(tüm kart tipleri için)

 

7.000 Mil

 

12.000 Mil

 

16.000 Mil

 

18.000 Mil

 

25.000 Mil

*Verilen değerler tek yön mil değerleridir.

Yurt içi; Antalya, Bodrum, Dalaman, İstanbul, İzmir, Gaziantep
Bölge 1; Belgrade, Ercan, Odessa,
Bölge 2; Amsterdam, Dusseldorf, Erivan, Londra, Moskova, Mikonos, Paris
Bölge 3; Bağdat, Beyrut, Cidde, Erbil, Kuveyt, Medine, Tahran, Tel Aviv
Bölge 4; Aktau, Çimkent

 

Uygulama Koşulları;    
•    Upgrade işlemleri uçuşa 12 saat kalana kadar sadece çağrı merkezinden gerçekleştirilir.
•    Promosyon sınıf biletlere upgrade işlemi yapılmamaktadır.
•    Rezervasyonu onaylanmış ve satın alınmış olan economy plus class bilet ile başvuru kabul edilir.
•    Upgrade sınıfında yer olması halinde upgrade işlemi gerçekleştirilir.
•    Üye kendi adına olan rezervasyon için upgrade işlemi yapacak ise, kimlik fotokopisini ibraz etmek zorundadır.
•    Özel günlerde ve belirli dönemlerde upgrade uygulanmayabilir.
•    Code-share uçuşlarda upgrade mümkün değildir.
•    Upgrade için yeterli bakiye hesaplarda olmalıdır. Mil borçlanması yoktur.
•    Ücretsiz biletlere ve miller ile düzenlenen ödül biletlere upgrade uygulanmaz.
•    Upgrade için miller tek bir kart numarasından çekilir. Bu nedenle 2 ayrı üyelikten upgrade mili için birleştirme yapılamaz.
•    Aile kartı için her bireyin kendi bireysel kartından işlem yapılır.
•    Talep Formunun doldurulması ile gerçekleşir.
•    Üye yakınlarına ve sevdiklerine de upgrade yapabilir. Bunun için çağrı merkezinden Upgrade Talep Formunu doldurarak işlemlerini gerçekleştirmelidir.
•    Upgrade edilen biletlerde bedeli ödenmiş economy plus biletin mil değeri kazanılır.
•    Seyahat danışmanları upgrade işleminden faydalanamaz.
•    Upgrade mil iadesi, iptal, değişiklik:
•    Upgrade mil iadesi yoktur. Upgrade mili yanar. Upgrade edilen bilet ile uçuş gerçekleşmez ise üyenin talebi ile satın alınan tarihteki economy plus sınıf biletin parası ödenir.
•    Upgrade edilmiş bilette rezervasyon değişiklikleri sırasında upgrade mil iadesi yapılmaz. Upgrade mili yanar.
 
6.2 Ücret ödeyerek uçuş sınıfı yükseltme işlemi(LMU):
Havalimanında economy plus sınıf uçuşu, business sınıfa yükseltme işlemi ; sadece Gold ve Platinum üyelere, check in işlemlerini yaptırdıktan sonra, eğer business sınıfta yer var ise ve rezervasyon kayıtlarında kart numaralarının yazılmış olması ve üyelerin kartlarını ibraz etmeleri şartıyla, iç hatlar ve Ercan için uçuşa 60 dakika kala, dış hat uçuş noktalarımız için çağrı merkezini arayabilir veya havalimanlarındaki satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.
 
Uygulama Koşulları;
•    Üyenin kendisine ait bedeli ödenmiş ve onaylanmış economy plus sınıf bileti olmak zorundadır.
•    Atlasmiles üyelik hesabına economy plus sınıf mili kazanılır.
•    Ödül biletlere ve ücretsiz biletlere uçuş sınıfı yükseltme ( LMU ) işlemi yapılmaz.
•    Havaalanında uçuş sınıfı yükseltme işlemi ( LMU ) yapıldıktan sonra , alınan ücretin iadesi mümkün değildir. Biletin iptal, iade, değişiklik işlemi için economy plus sınıf biletin kuralları geçerlidir.
•    Yılın belli dönemlerinde uygulanmayabilir.
•    Son dakika uçuş sınıfını yükseltme işlemi ( LMU ), diğer FFP yolcularımıza uygulanmaz.
•    Alınan ücrete KDV dahildir. Bu ücret günün değişen koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.
•    Mil/puan ile, son dakika uçuş sınıfı yükseltme (LMU) ücreti ödemesi mümkün değildir.
•    Code share uçuşlarda LMU işlemleri uygulanmaz.
 

 

Diğer Hükümler

Vergi ve harçlar

Atlasglobal, üyelerinin ve üçüncü tarafların mil programından kazandıkları ödül biletlere ilişkin olarak tabi oldukları vergi ve harçlarla, ekstra ücretlerle ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 
Bilgilerin gizliliği

Atlasglobal tarafından, Atlasmiles Sadakat Programı kapsamında elde edilen üye kişisel bilgileri programın işletimi için kullanılacaktır.
 
Ayrıca, üye tarafından diğer bir şirket hizmeti talep edilmesi halinde ilgili şirkete bilgi aktarımı yapılacaktır. Atlasmiles üyesi; ürün, reklam ve tanıtım amacıyla üyelik bilgilerinin üye işyerine aktarımını muvafakat ettiğini, Atlasglobal tarafından kişisel bilgilerinin ilgili diğer program ortaklarına ve ilgili kuruluşlara gönderileceğini kabul ve beyan eder. Üyenin, kişisel bilgilerinin aktarımına muvafakat etmemesi halinde başvuru formundaki ilgili bölümü işaretlemesi gerekmektedir.
 
Bildirim Sorumluluğu

Atlasmiles Sadakat Programı'nda; Atlasmiles üyesinin tercih ettiği hizmetle ilgili olarak, program milinin kazanıldığı bilet veya diğer hizmetlerin bedelini karşılayan üçüncü taraf ve/veya şirketleri (işverenlerini) bilgilendirmek, tamamen üyenin kendi sorumluluğundadır.
 
Milli mevzuat

Bazı ülkeler ve bazı ülkelerdeki yerel kanunlar Atlasmiles Sadakat Programı'nın genel kural ve koşulları üzerinde birtakım kısıtlamalar getirilebilir. Atlasglobal, bu türden kısıtlamalara uyulmasını sağlamak üzere gerekli önlemleri alma hakkına sahiptir. Üyeler, söz konusu işlemlerden dolayı herhangi bir nam altında ödeme ve sair taleplerde bulunamaz.
 
Kötüye kullanım ve haksız çıkar

•    Atlasmiles üyeliği'nin genel kural ve koşullarını ihlal eden,
•    Ödüllerini kötüye kullanan,
•    Özellikle uçuş bilgileriyle ilgili yanlış bilgi vererek avantaj elde etme girişiminde bulunan üyeler, bu tür eylemlerinden dolayı tazminat ödeyebilirler. Atlasglobal tarafından Atlasmiles üyeliklerine son verilebilir ve o zamana kadar toplamış oldukları mil ve/veya ödüller geçersiz sayılabilir.
Ayrıca, yasal olmayan veya Sadakat Programı kural ve koşullarına aykırı yollardan elde edilmiş ödüller kabul edilmez.
 
Sorumluluğun sınırlandırılması

1- Atlasgobal makul bir süre öncesinden bildirmek koşuluyla Atlasmiles Sadakat Programı'nı ve/veya program kapsamındaki ortak kuruluşlarla olan işbirliğini istediği zaman tamamen veya kısmen değiştirme ya da yürürlükten kaldırma hakkını saklı tutar. Atlasmiles çağrı merkezinde, web sitesinde, mil hesap ekstresinde veya Atlasglobal Satış Ofisi'nde duyurulduktan sonra bu kurallar bütün üyeler için bağlayıcı olacaktır. Bu nedenle, üyenin mil veya ödül kazanması, üye için kazanılmış bir hak anlamına gelmez.
 
Atlasglobal; Atlasmiles Sadakat Programı çerçevesinde vereceği ödüllerin devamlı suretle mevcut olacağını, her zaman aynı miktar mil kazanılacağını ve üyenin milini mutlaka talep ettiği uçuşta kullanacağını garanti etmez. Atlasmiles Sadakat Programı üzerindeki her türlü tasarruf yetkisi münhasıran Atlasglobal'indir.
 
2- Atlasglobal'in bu program kapsamında kendisine tanınan herhangi bir hakkını kullanmaması, üyeden program koşullarından herhangi birine uymasını talep etmemesi, üye haklarının kullanılmasındaki gecikmeler, aksine fiili uygulamalarla program kurallarına aykırı geçici uygulamaları içeren üyelere tanınmış geçici ek haklar, Atlasglobal'in programdaki tasarruf hakkından, üyenin uymakla yükümlü olduğu kurallardan herhangi birine ya da tamamına uymasına talep hakkından feragat ettiği anlamına gelmeyeceği gibi, üye bakımından istisnai uygulamanın üyeye ve diğer kişilere ek bir hak getirdiği, program koşullarının değiştirildiği ve benzer uygulamalara emsal teşkil edeceği anlamına da gelmez.
 
3- Atlasglobal'in; Yolcu ve Bagaj Taşıma Genel Şartları'ndaki sorumluluğunun sınırlandırılmasına ilişkin hükümler, işbu program bakımından da geçerlidir. İşbu program koşullarının ihlali durumunda sorumluluk, oluşan doğrudan maddi zararlarla sınırlı olup, dolaylı maddi zararlarla manevi zararlar bakımından Atlasglobal hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 
Devir hakkı

Atlasglobal, Atlasmiles Sadakat Programı'nın işletilmesini halef-selefi olan firmalara ya da diğer üçüncü şahıslara verme, üyeyle yapılan anlaşmaları da bu firmalara devretme hakkını saklı tutar. Üye böyle bir gelişme hakkında makul bir süre öncesinden bilgilendirilir.
 

Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme

İşbu Atlasmiles Sadakat Programı'nın yorumu, uygulanması ve ihtilafların çözümü Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olup, uyuşmazlıkların çözümünde Bakırköy Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Atlasglobal'in kanunda belirtilen diğer yetkili mahkemelerde de dava açma hakkı her zaman saklıdır. 
 
 

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? İletişime Geç