En Uygun Yurt İçi ve Yurt Dışı Uçak Biletleri | Atlasglobal Havayolları
Giriş Yap
TR

Acente Bilgilendirme

Diğer Konular

Sıralı Bilet (Sıralı Kupon) Uygulaması

01 Haziran 2017 itibariyle Atlasglobal Havayolları uluslararası uçuşlarında sıralı bilet (sıralı kupon) kullanımı uygulamasına geçecektir.

Üzerinde sadece yurt dışı uçuş bulunan biletler için sıralı bilet (sıralı kupon) uygulaması geçerli olacaktır. Yalnızca yurt içi ve Kıbrıs (Ercan) uçuşları bulunan biletler bu uygulamanın dışında değerlendirilecektir.

Sıralı bilet (sıralı kupon) uygulamasının başlamasıyla birlikte,

Açık bilet, bilet düzenleme ve bileti açığa alma işlemlerinde kısıtlama olacaktır.
Yolcularımız uçuşlarına ancak bilette gösterildiği sıralamaya göre kabul edilecektir.
Yolcunun biletinde bulunan bir uçuşu gerçekleştirmemesi durumunda, ilgili uçuş no-show olarak değerlendirilecek, no-show kuralları uygulanacaktır.
Bilette bulunan uçuşlardan biri gerçekleştirilmediğinde, havayolu yolcunun gerçekleşmeyen uçuşun devamındaki sıralı uçuşlarını iptal etme hakkına sahiptir (IATA kuralları - Recommended Practice 1724 Coupon Sequence 3.3 Numaralı madde)

ACM (Agent Credit Memo) Düzenlenmesi

Fazladan tahsilat veya eksik iade yapılması ve acente itirazlarının kabulü durumunda acenteye yapılacak geri ödemenin başka şekilde yapılması mümkün değil ise ACM düzenlenir.

Acentelere düzenlenen ADM’lerin waive ile iptal edilmesi durumunda ADM tutarının %15’i oranında hizmet bedeli uygulanır ve bu hizmet bedeli düzenlenecek ACM tutarından düşülür.

Atlasglobal, şirket kusuru olmaksızın acenteye düzenlenmesi gereken ACM’ler için 5 USD hizmet bedeli uygular. Bu gibi durumlarda hizmet bedeli ACM tutarından düşülür. Hizmet bedeli ACM tutarını aşamaz.

Tur/Waiver Kodları

İşlemin yapılabilmesi için tur/waive koduna ihtiyaç duyulması halinde geçerli bir kod kullanılmalı ve bu kod bilet üzerinde mutlaka gösterilmelidir. Aksi durumda taraflar için gereksiz iş yükü oluşacaktır. Atlasglobal bu durumların önlenmesine yönelik olarak tarafınıza ADM düzenleyebilir.

Atlasglobal tarafından kabul edilmeyen, geçersiz, sahte kodlarla işlem yapılması durumunda ADM’ye ek olarak sahtecilik cezası da uygulanır.

Kupon Statüleri

İade veya reissue işlemine başlamadan önce, elektronik biletin statüsü kontrol edilerek işleme başlanmalıdır. Flown (uçulmuş)” veya “checked-in” statüsündeki biletlerde statüleri dikkate almadan değişiklik / iade / işlemi gerçekleştiren acenteye ADM düzenlenecektir.

Involuntary Durumlar/Tarife değişiklikleri

Tarife değişikliği veya involuntary durumlarda ilgili otoriteler ve Atlasglobal tarafından konulan kurallar geçerlidir. Bu başlıklar altında yer almayan durumlarda gerçekleştirilen işlemlerde veya bu kuralların ihlal edilmesi halinde ADM düzenlenecektir. Bu kapsamda yapılan işlemler uçuşu takip eden +/- 14 gün içinde gerçekleştirilmelidir. Involuntary işlem yapılması durumunda PNR’a/bilete ilgili girişler yapılmalıdır (Invol vb).

İsim Değişiklikleri

İsim değişikliği /düzeltmesi 3 harfe kadar ve biletleme gerçekleşmeden önce yapılabilir. İsim değişikliğinin usulsüz kullanımı tespit edildiği durumlarda usulsüz işlem cezası uygulanır.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? İletişime Geç